Yeni Mezun olup İş Arayan bir kişinin Linkedin'deki Haklı İsyanı !

Yeni Mezun olup İş Arayan bir kişinin Linkedin’deki Haklı İsyanı !

Yeni Mezun olup İş Arayan

Yeni mezun olduğunuzu hatırlayın, ilk iş ilanlarına bakışınızı hatırlayın yeni mezun olup iş arayan herkes neredeyse bu konuda çile çekmiştir veya çekecektir. Linkedin üyesi Barış Teknelioğlu bu durumu öyle bir açıklamış ki buyrun…

 

” teklifimdir;

bütün yeni mezunlar vatandaşlıktan dahi atılsın. gönderilsin yurt dışına. onların ülkede ne işi var ki? belki bişeyler öğrenir gelirler.

çünkü onlar daha konuşmasını bile bilmezler. onlar senelerce eğitim almamıştır çünkü. hep yan gelip yatmışlardır. hatta dövün yeni mezunları neden yeni mezunsun diye. gördüğünüz yerde ihbar edin yaşamasın onlar, ne de olsa her gittikleri yerde istenmeyen insanlar onlar. hatta bu yeni sistemde suç sayılsın “yeni mezun olmak” .

bir de bunların kardeşi var “tecrübesizler ” etnik grubu. bunlar daha tehlikelidir. artık yüzsüzleşmişlerdir. kovulsa da gitmezler. bunları da içeri atmak lazım üç beş sene. belki tecrübe kazanırlar.

bunu okuyan sevgili işe alımcı beyefendi ve hanımefendi ler . çok merak konusu bu biz istenmeyen grupların içinde; acaba sizler hangi gezegenden geldiniz? orda da eğitim öğretim 16 sene mi? ışınlanmayı buldunuz mu? dünyamıza nasıl alıştınız?

siz yazın ben size dönerim!

 

 Kaynak

Yorumlar için tıklayın

Yatoku Okurları Ne Dedi ?

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Yukarı