The Moon Kamera , Havada Duran güvenlik kamerası

The Moon Kamera , Havada Duran güvenlik kamerası

The Moon Kamera

The Moon Kamera , Bu Kamera mıktanıslı yapısı sayesin de havada durabiliyor. Evde değilken diğer elektronik eşyalarınızı kontrol etmenizi sağlıyor. Siz evde değilken ışıkları otomatik kapatıp açabiliyor henüz prototip olarak lansa edilen cihaz baya bir ilgi göreceğe benziyor.

The Moon Kamera , mıknatıs tabanlı bir teknoloji ile kendi tabanının üzerinde havada durarak çalışan 360 derece görüş açısına sahip bir cihaz. Cihazın özellikleri arasında gece görüşü, kablosuz şarj, bulut depolaması ve evinizde gerçekleşen her şeyi takip edebilecek sensörler yer alıyor.

1-Ring kuruluşundan ilk İndiegogo girişimi olan cihaz, destek toplama süresinin bitmesine daha bir kaç ay olmasına rağmen talep ettiği miktarın çok çok üzerinde bir bağış toplamış durumda. “Dünyanın ilk havada duran kamerası” olarak tanımlanan The Moon, etrafında sakince dönerek 360 derecelik görüşe sahip olabiliyor. Ses ve gürültü tanıma sistemine sahip olan cihaz aynı zamanda kablosuz şarj olduğu için pili hiç bitmiyor.

 

Akıllı ev işlem merkezi olduğunu başta da ifade ettiğimiz cihaz, evinizde yer alan tüm IoT cihazlarına bağlanarak onları tek merkezden yönetebilmenizi sağlıyor. Cihaz, şu araların sıcak akıllı ev ürünlerinden Amazon Alexa ve Google Home’a tam destek sunarken yakın zamanda da Apple’ın HomeKit’ine destek vermeye başlayacak. Evinizdeki Nesnelerin İnterneti cihazlarına ZigBee, Z-Wave, Bluetooth Smart ve Kızılötesi ile bağlanan The Moon, hatrı sayılır bir iletişim donanımına sahip.

The Moon Kamera Daha fazla neler yapabilir ?

Evinizdeki nem, sıcaklık, ışık ve karbon dioksit seviyelerini kontrol ederek raporlayan The Moon, üç farklı mikrofon ve bir de hoparlöre de sahip. Bu sayede görüntülü konuşmalar gerçekleştirmek uçan kameranızla mümkün hale geliyor. Alüminyum, plastik ve lastikten yapılmış uçan gözünüz, ortamda ses veya hareket algıladığında otomatik olarak o yöne dönüyor ve kayda başlıyor. Kayıtları dilerseniz daha önceden ayarladığınız bulut hizmetine, dilerseniz de kendi fiziksel depolamanıza kaydedebiliyorsunuz. Cihazın en ilginç ve “işlevsel” özelliklerinden bir tanesi de “Bulunma Simülatörü” denilebilir. Bu özellik, siz evde olmadığınızda rastgele aralıklarla ışıkları ve cihazları açıp kapatarak dışarıya sanki evdeymişsiniz izlenimi verilmesini sağlıyor.

The Moon Kamera Mart 2018’de satışa sunulacak ve fiyatı da 330 dolar olacak. Unutmayın henüz proje aşamasın da olan bir ürün umarım başarılı ilerler ve evlerimiz de görmeye başlarız.

Yorumlar için tıklayın

Yatoku Okurları Ne Dedi ?

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Yukarı