Tesla ücretsiz şarj istasyonları tedarik edecek

Tesla ücretsiz şarj istasyonları tedarik edecek

Tesla ücretsiz şarj

Tesla ücretsiz şarj istasyonları tedarik edecek. Tesla, şarj altyapısını yeni bir alana genişletiyor: ofis otoparkları. Bugün açıklanan yeni bir ” işyeri ücretlendirme ” programı, şirketlere ücretsiz Tesla duvar konnektörleri sunuyor ve California otomobil üreticisi tarafından belirlenen belirli niteliklere sahip olmaları koşuluyla kurulumu da kapsıyor. Tesla, şarj istasyonlarının işletim masraflarını karşılamayacak ve şirket, izin,  inşaat, imar veya işçilik masraflarının olabileceğini söylüyor.

Tesla ücretsiz şarj sistemini sadece cafe, ofis, şirket ve avm vb. gibi alanlara kuracak

İşyeri şarj istasyonları, tüm Tesla araçlarıyla uyumlu olacak ve kamuya açık Tesla şarj haritalarında görünmeyecek. Duvar şarj cihazları, 240 volt ya da bir kaç saat içinde bir pil takımını doldurabilen bir sistem kuracak. Ancak şirket, şarj oranının mevcut altyapıya bağlı olarak konuma göre değişiklik göstereceğini açıkladı.

Supercharger ağı, Tesla’nın şarj altyapısının bilinen en iyi yönü iken, şirket bu çabaları son yıllarda istikrarlı bir şekilde çeşitlendirdi. Otel ve restoranların şarj cihazlarını ücretsiz olarak kurabildikleri yeni sistem üzerinde çalışıyorlar. Geçen yılın sonlarında, otoban bağlantılı şehirler için özel olarak üretilen daha küçük Supercharger’ları duyurdu . Tesla ayrıca ev şarjları ve enerji depolama çözümleri sunmaktadır.

Türkiye’de Tesla ücretsiz şarj istasyonları şuan için kurulmuyor

Bir çok insan hızlı sarj istasyonlarının Türkiye’de daha fazla olması gerektiğini savunuyor. Yetkililer Tesla ile görüştüklerini ve Hızlı sarj istasyonlarının Türk bir firmanın yapacağını söylüyorlar. Ancak elimizde şuan için net bir harita yok ve mevcut proje bilgilerine biz ulaşamadık. Umarız ülkemizde en kısa zamanda hızlı sarj istasyonları dahada fazla yaygınlaşır. 20 – 30 dakikada otomobilini %80’e kadar sarj etmek isteyen çok insan mevcut. Nitekim Sarj önemli istasyonlar arttıkça elektrikli otomobillerin de sayısı doğru orantıda artacaktır.

Source :

https://www.theverge.com/2018/2/23/17044902/tesla-free-charging-stations-office-parking-lots

Yorumlar için tıklayın

Yatoku Okurları Ne Dedi ?

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Yukarı