Mail'de CC Ne Demek ? Ne anlama geliyor ?

Mail’de CC Ne Demek ? Ne anlama geliyor ?

Mail'de CC Ne Demek

Mail’de CC Ne Demek ? Neden ismi CC ? Geçmişi var mı ? Bu yazımız da ilgili soruları sizin için cevaplamaya çalıştık.

Carbon Copy = Karbon Kopya kağıdı 1860’lı yıllarda Lebbus Rogers’ın kurum, neft ve yağ karışımını karbon kağıt üzerinde kullanması ile değişiklik gösterdi. Rogers’ın bu yöntemi, yirminci yüzyılın ortalarına kadar kullanılmaya devam etti. Elektronik iletişimin popülerlik kazanması le birlikte karbon kağıt kullanımı her ne kadar sona ermiş olsa da, İngilizce’de Carbon Copy’nin kısaltılmışı olan “Cc”, elektronik posta gönderiminde gönderilecek olan elektronik postanın kopyalanarak diğer kişilere de iletilmesi için kullanılmaya devam etmektedir.

CC Ne Demek ?

 Carbon Copy = Kısaca açıklamak gerekirse CC alanı bilgilendirme kısmıdır. Mailinizi bir kişiye göndermek üzeresiniz diyelim. Ancak 2 kişi daha bu mail hakkında bilgilenmeli. İşte CC kısmı tam burda imdadımıza yetişiyor. CC kısmına yazdığımız mail adreslerine de mailiniz ulaşıyor. Peki direkt olarak Alıcı kısmına sıralasak aynı şey değil mi ? Evet kısmen aynı ancak asıl kime hitap ediyor…?

BCC : Blind(Gizli) Carbon Copy = Cc alanına eklediğiniz her mail sahibi CC alanındaki diğer mail adreslerini de görebilir ancak BCC alanına yazdığınız mail adresleri maili alan hiç kimse tarafından görünmeyecektir.

 

Yorumlar için tıklayın

Yatoku Okurları Ne Dedi ?

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Yukarı