Iphone telefonlarınız artık yavaşlamayacak

Iphone telefonlarınız artık yavaşlamayacak

Iphone telefonlarınız artık yavaşlamayacak

Iphone telefonlarınız artık yavaşlamayacak ama nasıl ? Apple CEO’su Tim Cook , birkaç gün önce gelecekteki bir iOS sürümünün kullanıcıların iPhone pillerinin durumunu kontrol etmesine ve yavaşlamaları yönetmesine izin verecek yeni menülerini getireceğini söyledi. Apple , iOS 11.3’ü doğrulayan resmi bir duyuru geldi. Bu ayarlar 11.3 sürümü ile gelecek. Apple şirketinin kimyasal olarak eskimiş pillerle iPhone’ları yavaşlatmaya karar verdiği andan itibaren yapması gereken buydu.

Ancak Apple’ın duyurusu, iPhone X ve iPhone 8 kullanıcıları için harika haberler içeriyor gibi görünüyor.

Apple’ın duyurusunun ‘Piller ve Performans’ bölümüne tekrar göz atalım. İlk olarak, Apple, Cook’un birkaç gün önce bir röportaj da bahsettiği yeni pil özeliikleri ve sağlık özelliğinden bahsetmişti :

“iOS 11.3, pil sağlığını göstermek için yeni özellikler ekleyecek ve bir pilin bakıma alınması gerekip gerekmediğini önerecek. Bunlar Ayarlar -> Pil’te bulunabilir ve iPhone 6 ve sonrası için kullanılabilir .”

Sonra, aynı görüşme sırasında açıklanan bir özellik olan güç geçişinden bahsediliyor :

“Ek olarak, kullanıcılar ilk önce iOS 10.2.1 ile gelen beklenmedik kapanmaları önlemek için maksimum performansı dinamik olarak yöneten güç yönetimi özelliğinin açık olup olmadığını görebilir ve bunu kapatmayı seçebilir. Bu özellik Ayarlar -> Pil’te bulunabilir ve iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone SE, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus için kullanılabilir .”

Iphone telefonlarınız artık yavaşlamayacak dedik ama iPhone X ve iPhone 8’e pil kontrolü ayarı gelmiyor

Kolaylıkla görebileceğiniz gibi, iPhone X ve iPhone 8, pil ve sağlık menüsünde yenilikler alacak, ancak performans geçişini değiştiremeyeceğiz. Bu, iPhone 8 ve iPhone X’in kısıtlanacağı anlamına mı geliyor?

Bu konuda erken konuşmak aslında saçma şuanda Apple iPhone X ve iPhone 8’in pilleri kimyasal olarak eskidiğinde ne olacağını açıklamıyor.

Aralık ayının sonlarında, Apple tüm iPhone yavaşlama olayını anlattığı bir özür mektubu yayınladı . Ancak aynı zamanda programın “başarılı” olduğunu açıkladı ve programın iPhone 7 ve iPhone 7’ye genişletileceğini söyledi.

Beklenmedik kapanma sorunlarını başarılı bir şekilde azalttığı için, iOS 10.2.1’e verilen son kullanıcı notu olumluydu. Yakın bir zamanda , iOS 11.2’de iPhone 7 ve iPhone 7 Plus için aynı desteği verdiler.

Siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz yorumlarınızı yorum alanına bırakabilirsiniz.

Source :

http://bgr.com/2018/01/24/iphone-x-slowdown-management-ios-11-3/

Yorumlar için tıklayın

Yatoku Okurları Ne Dedi ?

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Yukarı