Google Pixel 3 Hakkında Herşey Çıkış Tarihi ve Sızıntıları

Google Pixel 3 Hakkında Herşey Çıkış Tarihi ve Sızıntıları

Google Pixel 3

Google, Pixel 2 ve Pixel 2 XL’yi piyasaya süreli çok uzun zaman olmadı, ancak 2018 yılı için üç yeni Google Pixel 3 telefonu bekleniyor. Çıkacak telefonların donanım ayrıntıları hakkında henüz bir şey söylemek erken, ancak Google Pixel 3 telefonlarının Android P ile geleceği kesin diyebiliriz.

Google Piksel 3 Çıkış Tarihi Ne Zaman ?

Piksel telefonların Ekim 2018’in başında piyasaya sürmesi olası. Geçtiğimiz iki yıl boyunca Google,  yeni telefonlarını 4 Ekim’de tanıttı, bu nedenle 4 Ekim 2018 en iyi tahminimiz.

Android’in en yeni sürümü olan Android 9.0 P ile birlikte gelecekler.

Google Pixel 3 özellikleri için söylentiler neler ?

İlk söylentiler 3 adet Pixel telefonun piyasaya sürüleceğine işaret ediyor, ancak bunun 2017’de de aynı olduğunu ve sadece 2 adet Pixel telefonunun açıklandığını gördük. Yani pek güvenilmez.

Droid Life’a göre iddia edilen kod adları Crosshatch, Albacore ve Blueline gibi isimler. Ancak Google’ın dış dünyayı telefonları piyasaya sürene kadar yanıltma politakası izlediği düşünülüyor.

Google Pixel 3 İşlemcisi

Snapdragon 845 işlemcisini görmeyi bekliyoruz. Sebebi bu işlemci sekiz adet 2.8GHz yüksek performanslı çekirdek ve dört adet 1.8GHz düşük güç çekirdeği barındırıyor. Octa-core Kryo 385 işlemci, daha hızlı ve yüzde 30 daha verimli olan 7nm ile üretilmiş bir çip.

Fiyatlandırma

Google’ın orijinal Pixel ve Pixel XL cihazları bugüne uyarlandığında sırasıyla 550 ve 670 dolar civarında bir fiyata sahip. Bunlar 32 GB hafızaya sahip modeller içindi. Elbette bu telefonlar şu anda stokta yok ancak fiyatlar hala çevrimiçi olarak Google Store’da bulunuyor.

Mevcut amiral gemisi Pixel 2 ve Pixel XL’nin 64 GB sürümleri sırasıyla 650 dolar ve 850 dolar olarak fiyatlandırıldı. Google’ın bu trendi devam ettireceği düşünülürse Pixel 3 ve Pixel 3 XL sırasıyla 750 dolar ve 930 dolar civarında bir fiyatlandırmayla karşımıza çıkabilir. Bu fiyatların 64 GB modeller için olacağını düşünüyoruz. 128 GB modeller için Google’ın önceki modellerinde de benimsediği gibi 100 dolarlık bir ek ücret ortaya çıkabilir.

Google özellikle Apple’a rakip olarak ürettiği Pixel serisinin bu yıl Apple’a büyük darbe vuracağını düşünüyor olabilir. Sebebi Apple Iphone X gibi toplumun çoğunluğu tarafından beğenilmemiş olan bir telefon ile karşımıza çıkmıştı. Google bunu fırsat bilip beklenenin ötesinde bir telefon pazara sunar ise istediğini elde edebilir.

Yorumlar için tıklayın

Yatoku Okurları Ne Dedi ?

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Yukarı