Falcon Heavy ile dünyaya daha fazla asteroit getirilebilir mi ?

Falcon Heavy ile dünyaya daha fazla asteroit getirilebilir mi ?

dünyaya daha fazla asteroit getirilebilir mi

Falcon Heavy ile dünyaya daha fazla asteroit getirilebilir mi ? Falcon Heavy uzay madenciliği için bir umut olarak görülmeye başladı.
SpaceX‘in başardıkları uzay madenciliği için tartışmalara yol açtı.

Asteroit Nedir?
Asteroit
ya da küçük gezegen, yörüngeleri çoğunlukla Mars ile Jüpiter gezegenleri arasında kalan gökcisimleridir. Şimdiye kadar iç ve dış Güneş Sistemi’nde 1 milyonun üzerinde asteroit tanımlanmıştır.

Bir gök bilimci, iki hafta önce Elon Musk liderliğindeki SpaceX tarafından başlatılan dünyanın en güçlü roketi olan Falcon Heavy, oyunu değiştirebilir dedi.

Harvard-Smithsonian Astrofizik Merkezi‘nden Martin Elvis, “Falcon Heavy Birkaç yüz yerine, binlerce cevher taşıyan asteroit bulundurabilir” dedi.

Asteroitler su ve platin gibi ağır metaller de dahil olmak üzere doğal kaynaklarla dolu olabilir. Gezegensel Kaynaklar gibi Uzay sömürgecileri , kaynakların Dünya’ya döndürülmesi için çaba sarfediyor özellikle rockefeller ailesi.

Ekonomik açıdan değerli bir asteroitin bir milyar dolardan fazla olduğunu var sayarsanız , bu asteroit büyük ihtimalle 100 metre uzunluğundaki bir futbol sahası boyutundadır. (Bununla birlikte, potansiyel materyalleri ve değerleri farklı olan birkaç asteroit türü vardır ).
Tabiki bazıları futbol sahasından bile büyüktür.

Falcon Heavy ile dünyaya daha fazla asteroit getirilebilir mi ?

Açıkçası, aslında asteroid’e girmek ve değerli metalleri geri getirmek için mevcut teknolojiyi dahada geliştirmek gerekiyor, bunların hepsinin  nasıl düzenleneceği gibi hususların yanı sıra yasal konular gibi sayısız başka faktör var . Ayrıca, bu roketlerin hepsini fırlatmak ve metallerin işlenmesi çevreye iyi gelmeyecek gibi gözüküyor.

Ama yine de. Bilim kurgu geleceğine, yakın gelecekte milyarderlerin asteroit baronu olabileceği yere doğru yaklaşıyoruz. Ne garip ve rahatsız edici bir düşünce.

Yorumlar için tıklayın

Yatoku Okurları Ne Dedi ?

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Yukarı