Dünyanın En Zengin Kadınları Aralarında Türk'te Var

Dünyanın En Zengin Kadınları Aralarında Türk’te Var

Dünyanın En Zengin Kadınları

Dünyanın en zengin kadınları bu listede ancak bu kadınlar biraz genç kadınlar genelde miras yoluyla zengin olmuşlar ancak aralarında standardın dışına çıkıp kendileri çalışıp zengin olanlarda mevcut.

Dünya genelinde yaklaşık 1.500 milyarder kadından sadece %10’u kadındır. Genç milyarderler genel olarak miras yoluyla zengin olurken, burada kendileri çalışarak kazanan bir çok kadın mevcut.

Bu makaledeki çeşitlilik inanılmaz. Toplumun, hükümetin ve iş dünyasının her yönü, bu inanılmaz etkileyici milyarderlerle temsil ediliyor. Burada genç kadınlar siyaset, moda, eğlence endüstrisi, spor, hayırseverlik ve şirket kültürü ile ilişkililer.

Dünyanın En Zengin Kadınları Burada Ama Bunlar Genç

Unutmadan liste sıralı değildir.

Amanda Hearst, 2 Milyar Dolar

Amanda Hearst, Amerikalı bir işadamı, politikacı ve gazete yayıncısı olan William Randolph Hearst’un büyük torunu. Dünyanın en popüler dergilerinden biri olan Marie Claire’de bir Associate Market Editor. Ama hepsi bu değil. Aynı zamanda Vanity Fuarı’nda yer alan bir sosyal, aktivist ve moda modelidir ve Town & Country ve Uluslararası Harper’s Bazaar gibi birçok önemli derginin kapaklarında yer almıştır.

Clarins Sisters, 2.2 Milyar Dolar

Claire, Virginie, Prisca ve Jenna Courtin-Clarins moda lisanslı. Fransa’dan selamlar, Clarins cilt bakım şirketini kurmuş olan adamın torunlarıdır. Kadınlar ayrıca son derece eğitimli, istisnai olarak yönlendirilmiş ve sosyal olarak sorumludur. Claire, mimarlık ve grafik tasarım eğitimi aldı, Virginie ise işletme diploması. Prisca, Paris’teki ilk Amerikan tarzı tırnak çubuğu olan Nail Factory’nin sahibi ve Jenna üniversitede fotoğraf eğitimi aldı. Ayrıca Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Programı için para toplamaya yardımcı olan sivil toplum kuruluşu FEED Projects ile de çalışıyorlar.

Ariana Rockefeller, 2.8 Milyar Dolar

Ariana Rockefeller’ın kendine ait bir moda markası var. Ayrıca New York City’deki Modern Sanat Müzesi’nin kurulmasına yardımcı oldu ve Amerika’nın ilk milyarderi olan Oilman John D. Rockefeller’ın torunu olan David Rockefeller’ın büyük kızı.

The Fredriksen Twins, 9.7 Milyar Dolar

Katherine ve Cecilie Fredriksen, babasının multi-milyar dolarlık petrol ve nakliye işinde yoğun olarak yer alan ikizler. Aileleri İngiltere’nin en zenginlerinden biri seçildi. Kızlar Avrupa’da büyüdüler, yüksek eğitimliler ve moda endüstrisinde çalışıyorlar.

Anna Anissimova Schafer, 1,6 Milyar Dolar

Anna Anissimova Schafer, dünyadaki en iyi bilinen sosyalitlerden biri haline gelmiş bir Rus varisidir. Emlakcılıkla uğraşan ve oyunculuğu deneyen eski bir model. The Whistleblower, Inventions and Flutter’ın Yaratıcısının filmlerinde rol aldı.

Dona Bertarelli, 4,7 Milyar Dolar

Dona Bertarelli, ailesinin biyoteknoloji şirketi Serono’nun kamu ve profesyonel işlerinin eski yöneticisi. 2007 yılında 9 milyar dolara satıldı. Bu İsviçreli iş kadını, deniz koruma ve yaşam bilimi araştırmaların da uzmanlaşan Bertarelli Vakfı’nın eş başkanıdır. Aynı zamanda süslü bir rekabetçi denizci.

Tatiana Casiraghi, 2.2 Milyar Dolar

Tatiana Casiraei büyük babası,  Büyük babası Columbia eyaletindeki Bavyera bira fabrikasına sahip oldu ve sonunda büyük bir miras bıraktı. 2013 yılında Monaco’nun kraliyet ailesinden Andrea Casiraghi ile evlenen bir sosyalist.

Andresen Sisters, 1,47 Milyar Dolar

Alexandra ve Katharina Andresen, ailelerinin Norveçli yatırım şirketi Ferd’in % 42’sini devraldılar. Kız kardeşler şirket için çalışıyorlar, ikisi de eğitimlerini bir öncelik haline getirdi, Alexenda, en büyüğü, zamanının çoğunu atlarla geçirdi.

Marie Besnier Beauvalot, 5.8 Milyar Dolar

Marie Besnier Beauvalot, bir Fransız mandıra şirketi olan Besnier Group’un kurucusu olan André Besnier’in torunu. Babası Michel Besnier daha sonra Lactalis adı verilen şirketin CEO’su olarak görev yaptı. Sadece 38 yaşında, Marie ve kardeşleri şimdi hepsine sahip. Laval’de yer alan tesis, en iyi Prérie brie peyniri ile tanınır.

Hind Hariri, 1.1 Milyar Dolar

Hind Hariri, inşaat, bankacılık ve medyada pay sahibi olan Lübnan’ın en zengin ailesinin (babası Başbakan idi) bir üyesidir. Beyrut’taki Lübnan Amerikan Üniversitesi’nden mezun oldu ve moda sevgisinden dolayı Paris’te çok zaman geçiriyor. Evli ve iki çocuğu var.

Delphine Arnault, 4 Milyar Dolar

Delphine Arnault, dünya çapında moda markası Louis Vuitton’un Direktör ve Genel Müdür Yardımcısıdır. LVMH’nin yönetim kuruluna katılan ilk kadındı. Delphine, Christian Dior Couture, Moet Hennessy ve 20th Century Fox gibi birçok şirketi ve markayı yönetiyor. Babası 25 milyar dolar değerinde olan ve gezegendeki en zengin adamlardan biri olan Bernard Arnault.

Holly Branson, 3.8 Milyar Dolar

Holly Branson, Virgin Group’un girişimci Richard Branson’un kızı. University College London’da tıp okuyan ve ardından Chelsea ve Westminister Hastanesi’nde nörolog olarak çalışan bir hayırsever ve insancıl birisidir.

Vanisha Mittal Bhatia, 19,6 Milyar Dolar

Vanisha Mittal Bhatia, dünyanın en zengin insanlarından biri olan Lakshmi Mittal’in kızı. Büyük bir küresel çelik üreticisi olan ArcelorMittal’in başkanı ve CEO’sudur. Vanisha’nın neredeyse bir hafta süren aşırı derecede pahalı olan düğünü, iş adamı Amit Bhatia’ya, 60 milyon dolar ile 70 milyon gibi bir fiyat ödetti.

Tamara Ecclestone, 4.2 milyar dolar

Tamara Ecclestone, eski F1 İcra Kurulu Başkanı Bernie Ecclestone’un kızı. O, spor programları sunan, açıkçası televizyon yıldızı olarak hayatına devam ediyor. Kız Kardeşi de aşağıda…

Petra Ecclestone, 4.2 Milyar Dolar

Petra Ecclestone, İngiliz iş adamı Bernie Ecclestone’un kızı. James Stunt’la evlendi ve servetinin 5 milyar dolar olduğu söylendi. Eşiyle, Tom Cruise’un Katie Holmes’la evlendiği, Roma’nın Odescalchi Kalesi’n de İtalya’da güzel bir törenle evlendiler. 2017 yılında ki boşanmasından 3 çocuğu var.

Georgina Bloomberg, 51,8 Milyar Dolar

Georgina Bloomberg, New York’un eski belediye başkanının, iş adamı ve yazar Michael Bloomberg’in kızı. Bloomberg markasını herkes biliyordur.

Anna Getty, 5 Milyar Dolar

Anna Getty, Dünyaca Ünlü Getty petrol ailesinin bir üyesidir. Anna önemli bir organik yaşam meraklısı, yemek kitabı yazarı, oyuncu ve yapımcı.

Roshni Nadar Malhotra, 14,6 Milyar Dolar

Roshni Nadar Malhotra, 14.6 milyar dolar değerinde HCL Teknoloji’nin kurucusu olan Shiv Nadar’ın yüksek eğitimli, ve son derece yetenekli bir çocuğu. Şirketin Yönetim Kurulu Direktörü ve 7,5 milyar dolar değerinde HCL Corporation’ın CEO ve Genel Müdürüdür.

Dylan Lauren, 2 Milyar Dolar

Dylan Lauren dünyaca ünlü moda Ralph Lauren şirketinin kurucusu Mogul Ralph Lauren’in kızıdır. 2001’de Dylan’s Candy Bar’ı kurdu ve 2001’de yüksek bir şeker fabrikası kurdu. Şirket, ülke çapında genişledi ve Neiman Marcus ve Yankee Stadı gibi yerlerde yer aldı. Aynı zamanda yazarlıkta yapmaktadır.

Sara Blakely, 1,14 Milyar Dolar

Sara Blakely, dünya çapındaki shapewear markası olan Spanx ile tanınıyor. Florida State Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra profesyonel kariyerine satış elemanı olarak başladı. Nereden nereye… Time ve Forbes tarafından dünyanın en etkili ve güçlü insanlarından biri olarak seçilmiştir.

Dorothy Wang, 3,7 Milyar Dolar

Kendisi tasarımcı, girişimci ve hayırseverdir. Milyarder Roger Wang’ın kızı. Birçok uygun fiyatlı lüks marka yarattı.

Tory Burch, 1 Milyar Dolar

Tory Burch, dünyanın en zengin kadınlarından sadece biri değil, aynı zamanda en güçlülerinden biri. Oprah’ın onayından sonra patlayan isimsiz moda çizgisi, büyük ölçüde başarılı. Ödüllü bir tasarımcı ve iş kadını olarak çalışmasının yanı sıra, aynı zamanda aktif bir hayır severdir.

Sheryl Sandberg, 1,6 Milyar Dolar

Sheryl Sandberg, Facebook’un COO’sudur. Bundan önce Google’da bir VP idi. Teknoloji endüstrisinden fırsat kaldığında yazarlık ve aktivist olarak çalışıyor.

COO Nedir ?

Özellikle çok sahipli şirketlerin içerisinde yer alan, şirketin günlük çalışmalarını takip eden ve şirket içerisindeki çalışmaların büyük bir bölümünden sorumlu olan kişidir.

Lynsi Snyder, 1,3 milyar dolar

Lynsi Snyder, West Coast merkezli burger zinciri In-N-Out’ın sahibi ve mirasçısı olan bir iş kadını ve hayırseverdir. Amerika’nın en genç ikinci kadın milyarderi olduktan sonra serveti 4,5 milyar dolardan sıfıra düştü daha sonra 2016 yılında ünvanını devraldı. Daha fazla bilgi edinmek için sonuna kadar okuyun…

Yvonne Bauer, 3.3 Milyar Dolar

Yvonne Bauer, Bauer Media Group için çalışan bir Alman iş kadını. Ailesinin beşinci kuşağı olarak, dünyanın dört bir yanındaki 600 dergisini, 400 dijital ürününü ve 100 radyo ve televizyon istasyonunu denetlemekten sorumludur. Bamberg Üniversitesi’nde okudu ve basın özgürlüğüne büyük önem verdi.

Margarita Louis-Dreyfus, 5,3 Milyar Dolar

Margarita Louis-Dreyfus, gezegendeki en zengin kadınlardan biridir. Bir yetimhane içinde büyüdü ve sonunda mal devlerinden Louis Dreyfus Holding’in başkanlığını yapmadan önce bilgisayar ekipmanı sattı. Rusya’da doğdu, fakat İsviçre vatandaşlığıyla, Fransız futbol takımı Olympique Marseille’de oynadı.

Zhou Qunfei, 8,5 Milyar Dolar

Zhou Qunfei, genç yıllarını göçmen bir işçi olarak geçirdi, ancak dünyanın en zengin kendinden kadınlarından biri haline geldi. Apple, Samsung, LG, Microsoft ve Nokia’ya akıllı telefon dokunmatik ekranları sunan Lens Technology’nin kurucusu, CEO’su ve başkanıdır. Bir zamanlar, tüm Çin’in en zengin kadınıydı.

Marta Ortega Perez, 1,5 Milyar Dolar

Marta Ortega Perez, dünyanın en zengin insanlarından biri olan ve 72.7 milyar dolar gibi görünen Amacio Ortega’nın kızı. Onun giyim şirketi Zara, Pull & Bear, Stradivarius, Massimo Dutti ve Bershka gibi çeşitli uluslararası markalara sahip. Marta iyi eğitim görmüş, İspanya’nın Coruna Üniversitesine ve Londra, İngiltere’deki Avrupa İşletme Okulu’na gitti.

Charlotte Söderström, 1,57 Milyar Dolar

Charlotte Söderström, İsveç’in en zengin adamının kızıdır. H & M’nin başkanlığını yaptığı Stefan Persson ile evli. Kendi damızlık çiftliğini işletiyor. Stockholm’de yaşıyor ve üç çocuk annesi.

Laurene Powell Jobs, 1.95 Milyar Dolar

Laurene Powell Jobs, Apple kurucusu Steve Jobs’un karısı. Emerson Collective’in kurucusu ve College Track’in kurucu ortağı olarak çevre koruma ve özellikle eğitim reformu konusunda çok aktif.

Jane Lauder, 2.5 Milyar Dolar

Jane Lauder, büyükannesi Estee Lauder’in ünlü güzellik şirketinin Clinique birimini yönetiyor. Stanford’dan mezun oldu ve makyaj markası Origins’i yönetmeye devam etti. Bir zamanlar ABD’nin en genç kadın milyarderiydi ve hala dünyanın en genç kadın milyarderlerinden biridir. Ve bir kız kardeşi var…

Aerin Lauder, 2.6 Milyar Dolar

Aerin Lauder’ın büyükbabaları, 16 milyon hisse sahibi olduğu Estee Launder kozmetik şirketlerini kurdu. Pennsylvania Üniversitesi’nden mezun olan ve kendi yaşam tarzı markası AERIN’i kullanmaya başlayan bir iş kadını.

İpek Kıraç, 700 Milyon Dolar

Koç ailesinden Suna Kıraç’ın kızı İpek Kıraç, listedeki en genç kadın milyarder olarak listede yer aldı. 34 yaşındaki İpek Kıraç, 29 Kasım 1984 tarihinde dünyaya geldi. 2002 senesinde Koç Özel Lisesi’ni bitiren Kıraç, 2007 senesinde de Brown Üniversitesi Biyoloji Bölümü’nden mezun oldu. 2012 senesinin Mart ayından itibaren Kıraça Holding iştiraki olan Sirena Marine A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi ve CEO’su olarak görev yapmaktadır.

Susanne Klatten, 25,6 Milyar Dolar

Susanne Klatten, Almanya’nın en zengin kadını ve dünyanın en zengin insanlarından biri. Kardeşi ile birlikte otomobil üreticisi BMW’nin neredeyse yarısını devraldı. Dünya çapında bir ilaç / özel kimyasal şirket olan Altana AG’nin mülkiyetini paylaştı. Ayrıca rüzgar enerjisi, toprak katkıları, karbon ve grafit üretimi ve su teknolojisi ile ilgili çeşitli şirket ve kuruluşlarla çalışmaktadır.

Abigail Pierrepont Johnson, 19,8 Milyar Dolar

Abigail Pierrepont Johnson, en zengin ve en güçlü kadınlardan biridir. Fidelity Investments (FMR) başkanı ve Fidelity International (FIL) başkanıdır. Aynı zamanda Sermaye Piyasası Mevzuatı, Menkul Kıymetler Sanayi ve Finansal Piyasalar Derneği (SIFMA) Komitesi üyesidir ve Finansal Hizmetler Forumu yönetim kurulunda görev yapan ilk ve tek kadındır.

Allison Sarofim, 1,48 Milyar Dolar

Moda takıntılı bir sosyalite olan Allison Sarofim, zengin yatırım müdürü “The Sphinx” lakaplı Fayez Sarofim’in kızı. Aynı zamanda bağımsız bir film yapım şirketi olan Sixty-Six Productions’ın yapımcısı ve kurucusudur. Allison, Vogue, Bazaar, Kasaba , Financial Times, Bloomberg, The Wall Street Journal ve The New York Times gibi sayısız yayınlarda yer aldı.

Alannah Weston, 8 Milyar Dolar

Alannah Weston, Kanada’nın en zenginlerinden biri olan Weston ailesinin bir üyesidir. Profesyonel kariyerine The Daily Telegraph, Tatler ve Vogue ile birlikte bir gazeteci olarak başladı ve Burberry için basın mensubu oldu. Allison, şu anda Dünyanın En İyi Departman Mağazası’na defalarca seçilen bir İngiliz mağaza zinciri olan Selfridges’in yaratıcı direktörüdür.

Ivanka Trump, 1.1 Milyar Dolar

Ivanka Trump, Başkan Donald Trump’ın ilk kızı ve danışmanıdır. NBC’nin hit reality şovu The Apprentice’de yargıç olarak görev yapan bir iş kadını, yazar ve eski model. Ivanka tek başına 300 milyon dolar değerinde serveti var, ama kocası Jared Kushner’in 800 milyon dolarlık servetiyle birlikte, bu listeye uygun olduklarını düşündük.

 

 

Yorumlar için tıklayın

Yatoku Okurları Ne Dedi ?

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Yukarı