Çin'e Gidip Kendi iPhone'unu Kendi Yaptı.

Çin’e Gidip Kendi iPhone’unu Kendi Yaptı.

Kendi iPhone'unu Kendi Yaptı
Resim: Youtube

Çin’e Gidip Kendi iPhone’unu Kendi Yaptı. İnanılması güç olay Strange Parts isimli youtuber tarafından belgesele alındı.

Kendi iPhone'unu Kendi Yaptı

Kendi iPhone’unuzu Kendiniz Yapabilseydiniz nasıl olurdu ? Bu Adam Kendi iPhone’unu Kendi Yaptı.

“Strange Parts isimli Youtuber, son belgeselinde Çin’e giderek  telefoncular dan ve marketten aldığı parçaları birleştirerek kendi iPhone’ununu toplayıp monte etti ve bir güzel kullandı.”

Kendi iPhone'unu Kendi Yaptı

Teknoloji meraklısı Strange Parts, kendine garip görevler ediniyor ve bunları mini belgesellere dönüştürüyor. How I Made My Own iPhone – in China belgeselinde de evinden kalkıp Çin’e gidişini, Shenzhen ve Guangdong yolculuğunu ve en nihayetinde telefon tamircilerinden ve parça satan marketlerden aldığı parçalarla kendi yaptığı iPhone’un hikayesini anlatıyor.

 

Kendi iPhone'unu Kendi Yaptı

Kendi iPhone’unu Kendi Yaptı ama Nasıl ?

Tamamen yeni parçalarla yaptığı iPhone 6S 16GB’ın parçalarını dünyanın en büyük teknoloji süpermarketlerinden Huaqiangbei’den alıyor. Tek bir alışveriş merkezi gibi değil devasa bir bölge olan Huaqiangbei, Çin’in Silicon Vadisi veya donanımın Silicon Vadisi olarak anılıyor.

Strange Parts, teknoloji dünyasının bambaşka boyutlarını tek bir belgesel işlerken bizlere de kendi telefonunu yapmanın, yedek parça endüstrisinin ve Çin’deki teknoloji dinamiklerinin nasıl olduğunu bir çırpıda gösteriyor.

İlgili Video;

[su_youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=leFuF-zoVzA”]

 

Yorumlar için tıklayın

Yatoku Okurları Ne Dedi ?

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Yukarı