2018 Yılının En iyi Yabancı Netflix Dizileri Neler?

Netflix Dizileri Dünya’da ve tabiki Türkiye’de çok seviliyor. Şirket orijinal dizilerini türkçe dublaj olarak yayınlıyor. Hal böyle olunca ve seçenek çok olunca Netflix herkes tarafından tercih edilen bir platform olmayı başarıyor. Seçenek çok evet eğer kafanız çok karışıyor ise hangi diziye başlayacağınızı bir türlü kestiremiyor iseniz 2018 yılının en popüler ve en iyi yabancı Netflix dizilerini sizler için derledik.

2018 Yabancı Netflix Dizileri

Ölmek İçin On Üç Sebep

Dizi aslında 2017 yılında yayınlandı ancak 2.sezonuyla hala devam ediyor ve bu listede olması gereken bir dizi diye düşündük.

Konusu: 

Clay Jensen (Dylan Minnette), iki hafta önce intihar ettiği bir sınıf arkadaşı olan Hannah’dan (Katherine Langford) kaset bantları bir ayakkabı kutusu buluyor. Teypteki Hannah, her bir kasetin Jay Asher’ın kitabına dayanan bu dram dizisinde 12 öğrencinin ölümünde rol oynayan rolünü açıkladığını açıklıyor.

La Casa de Papel

Dizi aynı şekilde 2017 yılında ilk sezonunu yayınladı. Ancak dizi devam edecek hala daha ön yargıyla yaklaşıp başlamadıysanız başlamalısınız. 3. sezonu açıklanan dizi dünyanın en büyük soygunu daha bitmedi sloganıyla gelecek.

Konusu:

Bir suç dehası planını gerçekleştirmek üzere polisi ustalıkla yönlendirirken sekiz hırsız, rehineler alarak kendilerini İspanya Kraliyet Darphanesine kilitler.

Stranger Things

Herkes tarafından sevilen ama bir o kadar da eleştirilen dizi büyük küçük fark etmeksizin sizleri ekran başına kitleyecek bir yapım olduğunu düşünüyoruz.

Konusu:

Dizi, 1980’lerde Long Island’ta kaybolan bir çocuğun hikayesini anlatacak. Çocuğun ailesi, arkadaşları, yerel polis neler olduğunu araştırırken, çok gizli hükümet deneyleri, korkutucu doğaüstü güçler, oldukça garip bir kız çocuğu ve gizemin içine sürüklenmesi üzerine bir dizi olacakmış.

Lost In Space

Çoğu insan tarafından ilgi çekici olarak görülen dizi bir çok insan tarafından vakit kaybı olarak görülüyor ancak dizinin başarısı ortada bu listede olmayı hak etti.

Konusu:

1960’ların klasik bilimkurgu dizisi Lost in Space’ın modern yorumu olan yapım günümüzden 30 yıl sonrasında geçiyor. Uzayda sömürgeleştirmenin başladığı dönemde Robinson ailesi daha iyi bir dünyada yaşamaya hak kazanır. Geçtikleri testler, aldıkları eğitimlerden sonra uzayda yeni bir koloni kurmak için yola çıkarlar. Fakat yolculuk sırasında beklenmedik olaylar gerçekleşir ve rotalarından saparlar. Bilmedikleri bir gezegene mecburi işin yapmak zorunda kalan Robinson ailesi, evlerinden onlarca ışık yılı uzaklıktaki bu yerde hayatta kalmak için savaşır.

Sense8

Wachowski Kardeşler’in 10 bölüm olarak planan dizisi

Konusu:

Wachowski Kardeşler’in 10 bölüm olarak planan dizisi, dünyanın 8 farklı yerinde yaşayan ve gizemli bir şekilde birbirleriyle bağlantıları olan 8 ayrı kişiyi merkezine alacak. Birleşik Krallık, Seoul, Mumbai, Nairobi, Berlin, Mexico City, San Francisco ve Chicago’yu mesken tutacak Sense8; her bölümde buralarda yaşayan bir karakteri yakından tanıtacak. Bu 8 kişiden bazıları bir araya gelmeye çabalarken, bazıları ise birbirini öldürmeye çalışacak.

The Rain

Konusu:

Dark sonrası etrafa dağılan aklımızı yeni başımıza toplayabilmişken Netflix, en az onun kadar güçlü olduğuna emin olduğumuz The Rain’i sundu. Danimarka’nın ilk Netflix yapımı olan dizi, ölümcül bir virüsün altı yıl sonrasında iki kardeşin güvenli bir yer ve kendileri gibi kurtulanları bulma ümidiyle çıktıkları tehlikeli yolculuğu anlatacak. “Kuru kal, hayatta kal” sloganıyla başlayan dizi yayın tarihi belli olmasa da bu sene İskandinav rüzgarları estirecek gibi görünüyor.


  • Tabiki devam eden daha fazla dizi mevcut ancak bu listeye hepsini sığdırmamız mümkün değil yorum kısmına sizlerde favori olarak gördüğünüz dizileri paylaşabilirsiniz.
Yorumlar için tıklayın

Yatoku Okurları Ne Dedi ?

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Yukarı